« Marathon95

Zagreb Marathon 2018.

Serbus dragi Zagreb moj...

Fotografija vijesti
U nedjelju 14.10.2018. trčao se 27. po redu Zagrebački maraton. Ulice glavnoga grada ispunile su tisuće trkača, a osim odlične atmosfere na startu utrke, počastilo nas je i prekrasno vrijeme i ugodnih 15 stupnjeva.

Na utrci maratona sudjelovalo je 445 trkača. Od naših maratonaca, najbrže je stazu prošao Franjo Korošic s rezultatom 3:14:39 čime se izborio za 2. mjesto u kategoriji M50.            Nakon njega svoj prvi maraton završio je Andrej Gužvinec s rezultatom 3:24:55, a nedugo nedugo nakon njega u cilj je utrčao Antun Belošević koji je s vremenom 3:33:57 zauzeo 2. mjesto u kategoriji M60. Petar Fajfarić je završio utrku za 3:35:43 čime je osvojio 1. mjesto u kategoriji M65, a unutar 4 sata bio je Hrvoje Mendaš s reultatom 3:58:12. Sve čestitke i Lidiji Vrbanić, našoj jedinoj ženskoj predstavnici na maratonu, koja je svoj premijerni maraton istrčala za 4:09:57 i bila odlična 8. u kategoriji F45.

Na utrci polumaratona sudjelovalo je gotovo 2000 trkačica i trkača te duplo više naših članova. Mnogi su istrčali svoja najbolja vremena, a neki su imali i svoj prvi nastup. Ovoga puta ćemo samo nabrojati sudionike abecednim redom, a u nastavku je link s kompletnim, i za sada neslužbenim, rezultatima: