Vikend izvještaj s utrka

Trkački kluba TK Marthona 95 bili su iznimno aktivni ovog vikenda. Sudjelovali su na četiri različite utrke od Korduna do Ljubljane, pa krenimo redom…

Barač Forest trail

Ekipa “The running sloths” ostvarila vrijedno 2. mjesto

U subotu 26.10.2019. u mjestu Nova kršija kraj Rakovice se održao drugi Barač Forest trail u organizaciji A.K. Plitvice. Ovaj trail je ujedno bio i zadnje kolo Kontinental trail lige. U sklopu njega su održane tri utrke: Zerca – najkraća utrka duljine pet kilometara s 150 metara visinske razlike, Šišmiš – utrka duljine 14 kilometara s 500 metara visinske razlike i Bunika – najduža utrka duljine 27 kilometara s 900 metara visinke razlike. 

Na utrci Šišmiš duljine 14 kilometara na kojoj su nastupali naši članovi pobjedu je odnio Saša Horvat (AK Međimurje Čakovec) s rezultatom 1:08:33 ispred Luke Količa (AK Plitvice) s rezultatom 1:10:02 i Hrvoja Gudlin s rezultatom 1:10:59. Žarko Horvat je na toj utrci ostvario peto mjesto ukupno te drugo mjesto u kategoriji M35 s rezultatom 1:13:32, Mario Šoštarić 17. mjesto s rezultatom 1:19:30, a Mišela Kovač 55. mjesto s rezultatom 1:36.36 među 137 natjecatelja koji su završili utrku.

U ukupnom poretku lige Mišela Kovač je ostvarila treće mjesto u kategoriji ŽS na dugoj stazi, a Žarko Horvat je ostvario treće mjesto u kategoriji M35 na kratkoj stazi. U ekipnom poretku ekipa “The running sloths” (Mišela Kovač, Ivančica Jež, Ines Balog, Lora Žuliček, Štefica Bubnjarić, Vanja Bojanić, Žarko Horvat, Saša Horvat, Zvonimir Chytill, Bojan Kuljić, Mario Šoštarić) ostvarila je drugo mjesto ispred ekipe SAK Fit zaprešić dok je prvo mjesto zauzela ekipa “WTF! Where’s the finish?”.

Naked Woody trail – Bregana

Lidija Vrbanić – ukupna pobjednica dulje staze 16 km

U nedjelju, 27.10.2019. s  početkom u 10 sati, u organizaciji HPD Bregana po prvi je puta bila organizirana utrka Naked woody  run koja se trčala (odnosno i vozila biciklom) poučnom stazom „Tragom zelenog prstena“. Trka je koncipirana kao trail utrka – kružna staza, potpuno i odlično označena. Kombinacija je makadama, šumskih puteva i asfaltna dužine nešto preko 8 km i visinske razlike preko 300 m. Bile su tri kategorije, jedan krug (dakle 8 km) dva kruga (16 km) i treća kategorija, duatlon (8 km bicikl i 8 km trčanje).

U utrci na 16 km sudjelovala je i članica TK Marathon 95 iz Varaždina, Lidija Vrbanić te dotrčala kao prva žena u toj utrci koju je ipak pohodilo puno manje trkača nego onu od 8 km.

9. Martinski polumaraton – Dugo Selo

Članovi TK Marathon 95 nakon završetka Martinskog polumaratona

Nakon punih deset godina, zahvaljujući Atletskom klubu Martin u nedjelju 27.10. s početkom u 10:30 sati, održano je deveto izdanje Martinskog polumaratona, u sklopu koje je održana i utrka na 5 km.
Utrku polumaratona završilo je 174 trkačica i trkača, a pobijedio je Ivan Bulić s vremenom 1:14:57 što je ujedno i novi rekord staze. Od naših članova utrku su završili Andrej Gužvinec (1:23:12 – 6. mjesto ukupno i 5. u kategoriji), Mladen Fijok (1:36:29 – 26. ukupno i 7. u kategoriji), Jasenka Martinez (1:48:03 – 1. mjesto u kategoriji) te Mladen Stecević (2:18:08 – 11. mjesto u kategoriji).
Mnogi trkači su pohvalili organizaciju utrke što je odlična pozivnica za sve trkače da dođu u Dugo Selo i sljedeće jeseni.

Ukupne rezultate možete pogledati OVDJE

24. Ljubljanski maraton

Kompletan izvještaj s utrke možete pročitati OVDJE

Članovi TK Marathon 95 i prijatelji prije 24. Ljubljanskog (polu)maratona

27. listopada održan je i 24. po redu Ljubljanski maraton. Naši članovi nastupili su na maratonskoj i polumaratonskoj dionici.
Na polumaratonskoj dionici, u konkurenciji 2168 žena, pobijedila je Slovenka Neja Kršinar s vremenom 1:16:23, a kod muškaraca u konkurenciji od 3510 trkača pobijedio je Slovenac Mitja Krevs u vremenu od 1:09:08. Na maratonskoj dionici, u konkurenciji 1184 natjecatelja očekivana pobjeda za Gezahegn Woldaregay Kelkilea (2:07:29) iz Etiopije te kod žena, u konkurenciji 336 žena pobijedila je Bornes Chepkirui Kitur (2:21:26) iz Kenije.

Sve rezultate možete pogledati OVDJE

Kompletan izvještaj s utrke možete pročitati OVDJE

Čestitamo svim članovima i članicama na odličnim rezultatima i veselimo se nadolazećim utrkama.