5. Zagrebački proljetni polumaraton

5. Zagrebački proljetni polumaraton – ZAGREB21

U nedjelju 23.08. održan je 5. Zagrebački proljetni polumaraton – ZAGREB21. Mnogi trkači su jedva dočekali priliku na jednoj ozbiljnijoj utrci koja se prvobitno trebala održati još u ožujku.
Nastupili su trkači svih dobnih kategorija, ukupno oko 800 trkača, a u sklopu utrke nastupili su i vatrogasce i pripadnike MUP-a koji su imali svoja prvenstva na 5 km, odnosno u polumaratonu. U sklopu utrke ove je godine održano i Prvenstvo Balkana, a drugu godinu za redom se trčalo i za Prvenstvo Hrvatske.

U ovom balkanskom dijelu pobjede su pripale Maksimu Raileanuu (1:05:58) iz Moldavije i Fatmi Demir (1:13:48) iz Turske, a prvo hrvatsko ime u nedjelju prijepodne bila je naša najbolja maratonka Bojana Bjeljac. Sjajnom je završnicom došla do drugog mjesta na Prvenstvu Balkana, a s četvrtoplasiranom Mateom Parlov Koštro je donijela Hrvatskoj i ekipni naslov. U muškoj konkurenciji najbolji hrvatski predstavnik bio je Petar Bratulić na osmom mjestu u balkanskom poretku.

Ukupno 10 naših predstavnika sudjelovalo je na polumaratonskoj utrci. Ekipno smo osvojili 7. mjesto u ženskoj i 10. mjesto u muškoj konkurenciji, a pojedinačni rezultati su sljedeći:

292. Miroslav Zebec 1:54:44 (1:54:13)

Svakao treba izdvojiti neumornu Jasenku Martinez koja je unatoč ozljedi koljena došla do cilja kao prva u kategoriji Ž55 te Mladena Fijoka koji je osvojio 2. mjesto pripadnika MUP-a.

Čestitamo svim sudionicima!

Jasenka Martinez – 1. mjesto u Ž55 / Mladen Fijok – 2. mjesto među pripadnicima MUP-a