Održan 28. Joma Varaždinski polumaraton

Završilo je 28. izdanje Joma Varaždinskog polumaratona u sklopu kojeg je održana Hervis utrka građana, 3. Vatrogasna utrka kao i dječje utrke. Po predivnom vremenu, utrku je uspješno završilo 585 trkačica i trkača.

Događaj je počeo utrkama djece, gdje je u dvije kategorije (500 i 1.000 m) trčalo sedamedset djece, a u 10:30 je zajedničkim startom krenula polumaratonska utrka (21,1 km) te utrka građana i vatrogasna utrka (4,8 km).

Na Hervis utrci građana najbrži  je bio Ivan MALETIĆ (AK FIT Zaprešić) koji je u cilj stigao za 16:30 min, a nakon njega ciljem su prošli Matija TUĐAN kao drugi i Aljaž NOVAK kao treći. Od žena najbrža na 4,8 km bila je Simona JAMBROŠIĆ (AK Varaždin Varaždin)- 17:10, nakon nje Anja JAMBREŠIĆ te trećeplasirana Doroteja SANTI. Utrku na 4,8 km uspješno je istrčalo 177 trkačica i trkača.

Polumaratonsku utrku završilo je 267 trkačica i trkača od kojih su najbrži bili redom – Kristijan Rubinić (AK Jastreb 99 Jastrebarsko) – 1:10:45, zatim Ivan Bulić te treći Andrej Hladnik.
Kod trkačica najbrža polumaratonka bila je trkačica iz kluba organizatora – Jasmina ILIJAŠ (TK Marathon 95 Varaždin) sa 1:24:12, druga je stigla Tea FABER, a treća Nikolina ILIJANIĆ.

U sklopu 28. Varaždinskog polumaratona održana je i 3. Vatrogasna utrka. Od ukupno 71 sudionika najbrži su bili: kod muških Dinko SOLIĆ (DVD Varaždin) s rezultatom 17:18, zatim Tomislav GRUDIČEK i Marko CVEK, a kod žena Lea ŠARIĆ (DVD Vratišinec) s rezultatom 21:24, zatim Marina SANJKOVIĆ i Ivona GRŠETA.

Iako je velika većina naših aktivnih članova sudjelovala u organizaciji, imali smo svoje predstavnike na utrkama.

Na utrci građana imali smo 11 predstavnika:

Anja JAMBREŠIĆ – 18:23 (2. u ukupnom poretku)

Na polumaratonskoj utrci imali smo 17 predstavnika:
Jasmina ILIJAŠ – 1:24:12 (ukupna pobjeda)