BRDSKA UTRKA BOROŠA EKIPNO I POJEDINAČNO PH, UTRKA GRADA ANĐELA, BEDNJA, FRKANOVEC

BILO NAS JE SVUGDJE

Nakon dva tjedna malog zatišja u kojem smo postali bogatiji za još jednog 100 miljaša što je uspjelo Mario Šoštariću na utrci UTVV 2023 u Sloveniji, članovi kluba opet su nastupili na nekoliko zanimljivih utrka pored svih redovnih trkačkih liga koje se održavaju u okolici.

U subotu 13.05. održala se sad već tradicionalna „4.humanitarna utrka grada anđela“ koja se trčala ulicama grada i na kojoj je utrku završilo 428 trkača. Ugodno nas je iznenadila Klara Brkušanin koja je osvojila odlično 3.mjesto ukupnom poretku u ženskoj konkurenciji i 2. mjesto u seniorskoj kategoriji kod žena. Ostali su isto tako ostvarili zapažene rezultate, tako je Vedran Veršić zauzeo 6. mjesto za njim slijede: 12. Nino Banovec 56. Marko Zorko,64. Darko Težački, 81. Jasenka Martinez 1.mjesto u kat. Ž60, 93. Davor Herceg, 109. Lidija Vrbanić 1.mj. u kat.Ž50, 145.Lidija Lončarić 1.mj. u kat. Ž55, 152. Luna Božović 2.mj u kat. kadetkinja; 155.Goran Božović (trčao sa brojem od našeg Tonija), 217. Matija Turk, 250.Neven Jurković, 393. Pia Orešković, 394. Nikolina Buden.

U isto vrijeme u subotu održana je u Frkanovcu utrka „Frkanovec – srce gornjeg Međimurja“, gdje nas je zastupao Mladen Stecević koji je na dužoj utrci od 10, 2 km osvojio 41. mjesto

U nedjelju 14.05 u Malom Bukovcu održana je po 2. puta utrka „Bednja- najduža rijeka u Hrvatskoj“ i tu nas je zastupala neumorna Jasenka Martinez koja je u konkureciji žena osvojila 3.mjesto a u ukupnom poreku 36. mjesto od 75 učesnika.

Na istoj utrci ali na kraćoj stazi od 4,2 km. David Igrec osvojio je odlično 2.mjesto u ukupnom poretku od 51 takmičara.

Ipak glavni događaj za klub održao se u Zagrebu na tradicionalnoj utrci Boroša u sklopu koje je održano pojedinačno i ekipno prvenstvo Hrvatske u planinskom trčanju. Ove godine sama utrka je ušla u kategoriju „Tko preživi pričati će“ zbog obilnih oborina tijekom cijele utrke od starta na trgu bana Jelačića do tornja na Sljemenu u ukupnoj dužini od 12,7 km. sa 870 metara visinske razlike. Vrhunac vremenskih neprilika bio je na samom vrhu gdje su se crni i kišni oblaci zakačili za toranj i nisu se micali.

Rezultati naših članova na PH:

Muški: 42. Andrej Gužvinec, 56. Vedran Veršić, 83. Emerik Večerić, 91. Miroslav Hainž, 92. Franjo Korošic, 97. Andrija Barbir, 113. Ivica Bađun, 116. Mladen Stecević od 116 koliko ih je završilo utrku u muškoj konkurenciji. Ekipno u muškoj konkurenciji smo bili 13. (Gužvinec, Veršić, Večerić) od 17. ekipa.

Žene PH: 32. Iris Jambrešić, 52. Lidija Vrbanić, 56. Alenka Bađun od 57 žena na PH.

U ekipnom poretku cure su osvojile 12. mjesto.

Imali smo predstavnicu i na juniorskoj utrci koja je bila juniorsko ekipno i pojedinačno PH. Na stazi dužine 6,3 km sa 690 metara visinske razlike Anja Jambrešić zauzela je 8.mjesto na državnom prvenstvu.

To je bilo sve za ovaj vikend, idemo dalje.