ČK 10 NOĆNI CENER, 29.BRDSKA UTRKA IVANČICA, KAJBUMŠČAK TRAIL

I ovaj vikend članovi TK Marathona 95 sudjelovali su na nekoliko utrka gdje su postigli odlične rezultate.

Sve je počelo već u srijedu tradicionalnim Čakovečkim noćnim cenerom ČK 10, utrka kojom se obilježava prvi dan ljeta, tako je utrka startala točno 21.06.  u 21:06 sati.

Naši članovi bili su veoma uspješni tako je u kraćoj utrci na 5 kilometara Iris Jambrešić osvojila odlično 3. mjesto u ukupnom poretku kod žena i 19. mjesto od ukupno 410 trkača, na istoj dionici Lidija Lončarić osvaja 128. mjesto i 1. mjesto u kategoriji Ž50. U muškoj konkurenciji na 5. km zastupa nas je Božidar Mavrin i osvojo 11. mjesto u ukupnom poretku.

Na duplo dužoj dionici kod žena odličan rezultat napravila je nova članica kluba Jadranka Maček koja je u ukupnom poretku ostvarila 48. mjesto i 1. mjesto u kat. Ž40, za njom je na 68.mjestu u cilj ušla Klara Brkušanin 2mj.u kat U22.  75. je bila Ana Pavčec 3.mj u Ž40, 127. Danijela Kaniški dok je naša najvrijednija članica Jasenka Martinez zauzela 167.mjesto i naravno 1.mj. u kat Ž60.

Kod muškaraca odličan nastup opet je ostvario Neven Jurković osvajanjem 5.mjesta ukupno i 1.mjesta u kat M40, 30. je bio Franjo Korošic 3.mj M50, dok je Mladen Stecević bio 270. ali i 3. u kat. M60

U utrci na 10 km sudjelovalo je ukupno 309 takmičara.

Prvo je u petak naša Članica Iris Jambrešić zauzela 8. mjesto na 20. Ormoški ulični noćni tek.

U subotu 24.06. u Ivancu je startala tradicionalna 29.Brdska utrka Ivančica, stazu dugo 13 kilometara do vrh ivančice od članova kluba najbrže je svladao opet neumoran  Neven Jurković koji je osvojio ukupno 5.mjesto i 1.mjesto u kategoriji M40, 17.mjesto osvojio je Vjekoslav Vorih što mu je donijelo 1. mj. u kat. M50, 59. je bio Zvonimir Petak  2.mj kat M60 dok je Mladen Stecević bio 65. i 3. u kat. M60

Naša jedina predstavnica u ženskoj konkurenciji bila je Danijela Kaniški na ukupnom 37.mjesto i da ne zaostane za klupskim kolegama i ona se okitila medaljom u kat. Ž30 osvojila je 3. mjesto.

Na utrci je ukupno sudjelovalo 79 takmičara.

Bili smo i trailu u susjednoj županiji točnije u Krapini gdje je Mario Šoštarić sudjelova na Kajbumščak tarilu i utrci Dedek Kajbumščak (26 kilometara i 1750 metara visinske razlike) osvojio 15. mjesto od 49 takmičara koji su uspješno završili tu utku.

Mountain Madness OCR  održana je u subotu po 9 put, a naši dečki David Igrec i Emerik Večerić pokazali su da nisu dobri samo u klasičnom trčanju nego i u utrci s preprkama. David Igrec zauzima 2. mjesto na stazi od 7 km, a Emerik Večerić 5. mjesto na stazi dužine 14 km.

Berek duatlon

U nedjelju 25.06 je održani 4. Berek duatlon.

Naša neumorna Iris Jambrešić zauzima 1. mjesto ukupno kod žena, a Božidar Mavrin 3. mjesto ukupno kod muškaraca i 2. mjesto u svojoj kategoriji. Žarko Horvat u svojim posljednjim pripremama za Grobnik backyard zauzima 9 . mjesto.