REZULTATI – 29. Varaždinski polumaraton

Završilo je 29. izdanje Joma Varaždinskog polumaratona koje je ove godine bilo pojedinačno i ekipno prvenstvo Hrvatske. Održane su još i Hervis utrka građana, 4. Vatrogasna utrka kao i dječje utrke. Po sunčanom i za trčanje previše toplom vremenu, utrku je uspješno završilo 824 trkačica i trkača.

Događaj je počeo utrkama djece, gdje je u dvije kategorije (500 i 1.000 m) trčalo preko stotinu djece, a u 10:30 je zajedničkim startom krenula polumaratonska utrka (21,1 km) te utrka građana i vatrogasna utrka (4,8 km).

Na Hervis utrci građana najbrži  je bio Dino BOŽIĆ koji je u cilj stigao za 16:30 min, a nakon njega ciljem su prošli Zen STANKOVIĆ kao drugi i Josip MIJAKOVIĆ kao treći. Od žena najbrža na 4,8 km bila je Rea GODINIĆ s vremenom 18:31, a nakon nje u cilj su ušle Nika SVETEC te Doroteja SANTI. Utrku na 4,8 km uspješno je istrčalo 235 trkačica i trkača.

Polumaratonsku utrku završilo je 411 trkačica i trkača od kojih su najbrži bili redom – Ivan DRAČAR (HAAK Mladost Zagreb) – 1:08:29, zatim Dorian MIŠKULIN te treći Bruno ERENT.
Kod trkačica najbrža polumaratonka bila je Nataša ŠUSTIĆ (AK Sljeme Zagreb) sa 1:20:53, druga je stigla Hana MALOVIĆ, a treća Mirjana ŠIMEK BILIĆ.

U sklopu 29. Varaždinskog polumaratona održana je i 4. Vatrogasna utrka. Od ukupno 72 sudionika najbrži su bili: kod muških Saša HORVAT (VSU Žiškovec) s rezultatom 17:44, zatim Leon ČURILA i Denis GAŠČIĆ, a kod žena Ivana ZELJKO (VSU Žiškovec) s rezultatom 19:02, zatim Jasmina KADIJA i Dijana VANJEK.

Iako je velika većina naših aktivnih članova sudjelovala u organizaciji, imali smo svoje predstavnike na utrkama.

Matija TURK 36:57

Zahvaljujemo se svim trkačicama i trkačima, svim volonterima našeg kluba kao i volonterima ostalih klubova i društava, bez čije pomoći i podrške ne bi bila moguća realizacija utrke.
Veliko hvala i svim sponzorima uz čiju pomoć smo događaj držali na visokoj razini.