JASMINA ILIJAŠ OSVOJILA 3. MJESTO NA PH U POLUMARATONU

Ovog vikenda održano je pojedinačno i ekipno prvenstvo Hrvatske u polumaratonu u Osijeku gdje je naša Jasmina Ilijaš ostvarila odličan uspjeh.

Jasmina je ukupnom poretku kod žena osvojila 4. mjesto s rezultatom 1:21:44, dok je u poretku za PH bila 3., kao i u kategoriji Ž35. Nakon nekoliko “drvenih medalja” mjesta na državnim prvenstvima konačno osvaja i postolje, što je odličan motiv za daljnji rad.
Ostale naše članice koje su nastupile, napomenimo – po vrlo vrućem i teškom vremenu za ovo doba godine, također su postigle odlične rezultate:
34. mjesto u ženskom poretku ostvarila je Iris Jambrešić – 1:42:15 (kat. ŽS – 8.), 38. mjesto Klara Brkušanin s rezultatom 1:43:26 (kat. ŽS -9.) i 57. mjesto Perica Kaniški 1:50:15 (kat. Ž40-12.).
Cure su u ekipnom poretku osvojile 6. mjesto od 15 ekipa koje su sudjelovale na državnom prvenstvu.

Da više nismo samo statisti u muškoj konkurenciji pokazali su i naši članovi koji su također ostvarili odlična vremena i plasmane. Najbolji je bio Ivan Golub koji je s rezultatom 1:21:01 osvojio 39. mjesto, 44. mjesto Neven Jurković 1:22:19 koji u vrlo jakoj kategoriji M-50 osvaja 1. mjesto. 46. mjesto zauzeo je Andrej Gužvinec s 1:23:36 (M35-8.), 88. mjesto Martin Dubovečak 1:30:06 (M50-5.) i 135. mjesto Nino Banovec 1:38:40 (MS-53.)

Ekipno su muški bili 12. od 21 ekipe na prvenstvu Hrvatske.

Ništa manje vrijedni bili su nastupi naših „mladića“ – Božidara Željezića s 1:58:11 koji osvaja 2. mjesto u kategoriji M70+, dok je u istoj kategoriji Jakov Klapež 1:59:05 osvojio 3. mjesto.

UMAG RUN 2024
Imali smo predstavnika i u Istri, točnije u Umagu gdje naš Martin Horvat na polumaratonu u konkurenciji od 119 trkača osvaja 13. mjesto u muškoj konkurenciji rezultatom 1:32:37.

Čestitamo svima na ostvarenim rezultatima i nastavljamo sa proljetnim utrkama u jednakom tonu! Samo jako! 😉