5. kolo Zimske brdske lige Ivančica

Čak 115 natjecatelja na još jednom super brzom kolu!

Lijepo vrijeme i novogodišnje odluke vjerojatno su bili uzrok rekordnom broju od 115 trkača, koji su sudjelovali na prvom kolu u 2020. Ponovno idealnih 0 °C na startu dovelo je do 30 novih osobnih rekorda, 17 osoba istrčalo je stazu za manje od jednog sata, a postignuta su i najbolja vremena ove sezone u muškoj i ženskoj konkurenciji.

Od ukupno 88 muškaraca, najbrži je bio Andrej Hladnik (AK Varaždin) kojemu je ovo već druga pobjeda u drugom nastupu, a s vremenom 48:09 postigao je najbolji rezultat ove sezone i popravio osobni rekord za gotovo 3 minute. Drugi je utrku završio Danilo Magdič (AK Ormož) s vremenom 50:30, a treće mjesto je zauzeo Andrej Gužvinec (TK Marathon 95) s vremenom 51:11.

Od ukupno 27 žena, najbrža je bila Paula Šimunčić (AK Varaždin) s najboljim rezultatom ove sezone i osobnim rekordom 58:46. Druga je u cilj utrčala Jasmina Ilijaš (TK Marathon 95) s vremenom 1:01:02, a treće mjesto je zauzela Ivančica Jež (individualka) s vremenom 1:04:35.