Izvještaj s 100 milja Istre

Događaj Sto milja Istre ove godine se održao od 9.- 12.9., a objedinjuje čak pet utrka različitih duljina, a svima je cilj u Umagu. Najduža crvena staza startala je iz Labina u petak u 14h i duga je 168 km (100 milja) s 6390m uspona dok su natjecatelji s plave staze krenuli iz Lovrana također u petak u 21h trebali priječi 128km s 4940m uspona. Zelena staza je krenula iz Buzeta u subotu u podne  i duga je 68km s 2150m uspona, natjecatelji žute staze su startali u subotu u 9h s 41km i 940m uspona pred njima dok su natjecatelji s bijele staze startali u nedjelju u 8h na duljinu od 20km i 140m uspona.

Među 250 natjecatelja na startu Zelene staze (67km) našlo se i dvoje naših članova. Na zahtjevnoj stazi koja je kretala iz Buzeta preko Motovuna, Oprtlja, Grožnjana i Buja i završila u Umagu na borbu s neumoljivim istarskim suncem i terenom odvažila se Lidija Vrbanić, iskusna maratonka koja ima jednu ultramaratonsku dužinu u nogama te Mario Šoštarić, trkač širokih okusa. Od navedenih, prvi je ciljnu liniju prošao Mario s 11:15:32 provedenih na terenu dok je Lidija utrku završila s vremenom od 12:45:00. Sve ostale rezultate pogledajte na https://www.istria100.com

Od 250 natjecatelja koji su startali iz Buzeta njih 199 ih je završilo utrku. Samo te brojke govore o težini same utrke i uvjetima koji su vladali. Čestitke svima koji su završili ovu prelijepu, ali i zahtjevnu utrku te se vidimo opet na nekom slijedećem izdanju.