22. Ormoški polumaraton, Plava Laguna Polumaraton, 8. Zagreb 21

POBJEDA JASMINE ILIJAŠ NA 22. ORMOŠKOM POLUMARATONU

Još jedan ludi trkački vikend TK Marathona 95 je za nama, bilo nas je opet po cijeloj Hrvatskoj i opet smo ostvarili odlične rezultate.

Kreatorica najboljeg rezultata opet je bila Jasmina  Ilijaš koja je na 22. Ormoškom polmaratonu nadmoćno osvojila prvo mjesto u ženskoj konkurenciji s respektabilnim rezultatom od 1:21:38,  bravo za Jasminu, na istoj utrci Danijela Kaniški bila je 9. u ukupnom poretku kod žena.

Na utrci kod muškaraca najbolji iz kluba bio je Mario Pongračić koji je bio ukupno u muškoj konkurenciji 18. što mu je bilo dovoljno za 2. mjesto u kategoriji M50, 35. bio je  Saša Moslavac , dok je Jakov Klapež bio 62. Ukupno i 3. u  kategoriji mladića preko 70 godina. Na utrci je sudjelovalo 69 muškaraca i 17 žena.

Imali smo  predstavnika i predstavnicu na utrci od 10 km , gdje je Vedran Veršić zauzeo odlično 10. mjesto od 112 trkača, a Lidija Lončarić kao 12. trkačica.

Na utrci   Plava laguna half maraton u Poreču zastupao nas je Neven Jurković  i osvojio odlično 5. mjesto u ukupnom poretku sa rezultatom od  1:18:51 u međunarodnoj konkurenciji od 196 trkača u muškoj konkurenciji.

U Zagrebu se u isto vrijeme održavao i 8. Zagrebački proljetni polumaraton  koji je ujedno bio i prvenstvo MUP-a, i tu smo imali odličnih rezultata, tako je Mladen Fijok sa rezultatom 1:30:01 na polumaratonu osvojio ukupno 60. Mjesto i 4. Mjesto na prvenstvu MUP-a.

U ženskoj konkurenciji po prvi puta na polumaratonu nastupila je naša nova članica Klara Brkušanin koja je rezultatom od 1:43:36 osvojilla 20. mjesto u konkurenciji 193 žena i 9. mjesto u konkurenciji seniorki, tu je naravno bila i naša najtrofejnija trkačica Jasenka Martinez koja je u kategoriji Ž55 bila druga, na utrci su još u ženskoj konkurenciji sudjelovale Perica Kaniški 126. i Emina Pavleković 139. također nova članica kluba,

Uz spomenutog Mladena Fijoka u muškoj konkurenciji na polumaratonu sudjelovali su još 394. Darko Težački, 640. Gordon Logožar i 648. Mladen Stecević . Na utrci je sudjelovalo 697 trkača i trkačica.

Izvještaj završavamo sa nastupom Dražena Vrčeka na utrci Life on Mars trail gdje je u kategoriji Activ osvojio ukupno 98. mjesto od 617 takmičara, inače marsovac je nastupio u subotu 25.03. a utrka se nije održavala na Marsu nego na otoku Pagu.:)