Vikend izvještaj: Odlični rezultati na PH na 1h i postolje na Hendrix halfu

Još jedan vikend je za nama sa puno dobrih rezultata i mnogo istrčanih kilometara naših članova. Ali krenimo kronološki. U srijedu je stadionu Sloboda održan proljetni atletski miting u organizaciji AK Sloboda. Na stazi dužine 500 metara nastupila je i naša najmlađa članica Luna Božović u kategoriji mlađih kadetkinja koja s rezultatom 1:51:51 osvojila 6. mjesto.

Četvrtak je bio rezerviran za 31. Cross ligu Drava, rezultate svi znate, samo da naglasimo da je liga počela odlično sa velikim brojem natjecatelja.

U subotu prvi je startao Andrej Gužvinec u utrci Hendrix half 2023. , utrka se trčala Savskim nasipom u dužini 21097 metara. Andrej je napravio odličan rezultat i s vremenom od 1:24:21 osvojio fantastično 2. mjesto u ukupnom poretku od 291 trkača.

Nešto kasnije u subotu održano je na stadionu Mladost u Zagreb pojedinačno  i ekipno prvenstvo države u trčanju na 1 sat, ovaj puta nismo statirali već smo ostvarili zapažene razultate. Tako je Jasmina Ilijaš osvojila odlično 5. mjesto sa istrčanih 15.092 metara, u utrci su sudjelovale još i 21. Anja Jambrešić 12.888 metara i 23. Iris Jambrešić 12.798 i s tim rezultatom ženska ekipa osvojila je  respektabilno 4. mjesto na prvenstvu države.

U muškoj konkurenciji najbolji je bio Neven Jurković koji je istrčao 15.916 metara što je bilo dovoljno za 26. mjesto, 45. je bio Mladen Fijok koji je istrčao 13.883 metara, 50. Mario Šoštarić sa 13.883 dok je 60. mjesto zauzeo Mladen Stecević sa 9.877 metara.

S tim rezultatima Neven Jurković , Mladen Fijok  i Mario Šoštarić osvojili su 12. mjesto ekipno.

Bilo nas je i u inozemstvu, tako je na utrci Prague Half Marathon u Češkoj, naš član Vedran Veršić sa rezultatom 1:32:42 osvojio 851. mjesto od 10198 natjecatelja. Od Hrvatskih predstavnika na utrci je sudjelovala i Anica Sitar (SRD 315 Sjeverozapad) koja je s rezultatom 1:36:43 bila 1202., 112.  ukupno kod žena  i 11. u kategoriji Ž40.

U nedjelju se u Cestici održavala 5. Memorijalna utrka Matija Milec i tu smo imali predstavnike koji su uspješno završili svoje utrke i postigli zapažene rezultate.

Tako je na utrci od 2,5 kilometra Branko Levanić s rezultatom 9:21 osvojio 2. mjesto u ukupnom poretku, na duplo dužoj dionici Ivan Jakopović bio je 4. s rezultatom 20:36, dok je Matija Kovačević osvojio 10. mjesto s istračanih 21:33

U susjednoj županiji održao se i 5. Međimurski trail u organizaciji AK Međimurja.

Tako je na dužoj stazi od 26 kilometra nastupila i naša Jasenka Martinez koja je s vremenom 3:15:08 osvojila 30.mjesto u ukupnom poretku i 6.mjesto u kategoriji žena. Nino Banovec  kao 11. rezultatom 2:39:00 Franjo Korošic kao 22. s vremenom 2:59:10.

Na kraćoj stazi od 10 kilomatara nastupili su još Tomislav Fotak koji je bio 40. dok su 68. i 69. mjesto osvojili Mladen Stecević i Branko Muha

Nadamo se da smo uspjeli skupiti sve rezultate, ako smo nešto ispustili molimo da nam javite.

Sljedeći vikend je Uskrs pa nema toliko  događaja, ali da nam vikend ne bude bez akcije pobrinuo se naš klub koja na uskrsni ponedjeljak organizira tradicionalni Ultracross i to već po 11. puta. Više o utrci možete naći na našoj web stranici.