Vikend izvještaj 2. i 3.03

Prošli vikend

1. Polojska utrka, Slavonski Brod

Subota, 2. ožujka 2024., bila je pravi ultraški dan. U Slavonskom Brodu održala se 7.  Polojska ultra s utrkama na 100 i 50 km. To je bio razlog da se u Slavonskom Brodu u pojave svi oni kojima je dugoprugaško trčanje u nogama i srcu ili će im tek postati. Ove su utrke ujedno bile i PH na 100 i 50 km.

Osim trkača iz Hrvatske po asfaltu pored Save stazom od 2,5 km u jednom smjeru pa toliko  natrag trčali su i trkači iz susjednih zemalja. Da je ova utrka popularna na ultraškoj sceni govori i to da je na obje utrke, te štafetnim utrkama (2×25 km, 4×25 km i 2×50 km) nastupilo ukupno 347 trkača.

Po prvi puta TK Marathon 95 imao je predstavnice na toj utrci, žensku ekipu na 50 km. Ekipi je ovo drugo ultraško natjecanje i sve tri zadovoljne su ostvarenim vremenom za koje su istrčale 50 km.

Ana Pavčec  utrku je utrku otrčala za 4:18:09 i zauzela 10 mjesto od 36 žena koje su utrku završile, Lidija Vrbanić za 4:59:14 (23/36), a Danijela Kaniški za 5:04:43 (24/36).

Ukupno su zauzele 5. mjesto od 7. ženskih ekipa što je uspjeh jer su stazom trčale najbrže ultrašice Hrvatske s dugim trkaćim stažem.

Nadamo se da će slijedeće godine osim trkačica na stazom gaziti i trkači TK Marathon 95.

Čestitke curama i hvala dečkima suporterima jer su oni važna karika u takvim utrkama.

Veteransko prvenstvo Hrvatske u dvorani

02.03. u Zagrebu je održano veteransko prvenstvo Hrvatske gdje je naš mladić Božidar Željezić osvojio zlatnu medalju u disciplini trčanja na 3000 metara, istrčavši tu dionicu za 15:05:52 u svojoj 71. godini života.

Holjevka 2024

03.03. u Zagrebu održana je utrka Holjevka gdje je naša nova mlada članica Nina Jagec nastupila na kraćoj utrci od 5 km i osvojila odlično 12. mjesto sa rezultatom 23:42