Vikend izvještaj

Da se zahuktala trkačka sezona pokazuje i priličan broj utrka koje su se odvijale diljem države iako je bio praznik.  Na nekoliko utrka sudjelovali su i naši članovi od kojih su neki postigli zapažene rezultate.

Hendrix Half 2024

Tako se u subotu na savskom nasipu održala utrka Hendrix Half polumaraton 2024 na kojoj je naš Andrej Gužvinec osvojio odlično ukupno 2. mjesto s rezultaom 1:27: 28, dok je Marko Zorko s rezultatom 1:36:53 osvojio ukupno 7.mjesto od 236. natjecatelja.

Live of Mars trail

Na otoku Pagu trčao se trail Live on Mars gdje je naša članica Jadranka Maček na stazi Activ dužine 15 kilometara osvojila odlično 1. mjesto uz rezultat od 1:56:11 između 151 takmičarke. Na istoj stazi Dražen Vrček  (2:19:40) osvaja 77. mjesto od 188 muškaraca koji su sudjelovali u utrci.

Državno prvenstvo  u trčanju na 1 sat

U Zagrebu se u subotu u popodnevnim satima na stadionu Mladosti održavalo Pojedinačno i ekipno prvenstvo Hrvatske u trčanju na 1 sat na stazi. U najjačoj konkurenciji u Hrvatskoj  i uz nešto nepovoljnije vremenske uvjete(vruće i sparno) naši članovi postigli su solidne rezutate.

Tako je kod žena naša najbolja predstavnica bila iskusna Valentina Županić koja je istrčala 12943 metara osvojivši 17. mjesto, Iris Jambrešić istrčala je 12417 metara i osvojila 20.mjesto dok je naša najmlađa članica Klara Brkušanin bila 22. uz istrčanih 12305 metara. Utrku su završile 22 trkačice. Dok je naša ekipa osvojila 6. mjesto od isto toliko prijavljenih ekipa.

Kod muških najbolji od naših bio je Ivan Golub koji je za 1 sat istrčao 15422 metara što mu je bilo dovoljno za 25.mjesto , Neven Jurković bio je 27. sa 15035 metara  dok je Branimir Kišak osvojio 33. mjesto  sa istrčanih 14327 metara. Na utrci je sudjelovalo 38 takmičara. Ekipno dečki su zauzeli 7. mjesto od 7 prijavljenih ekipa.