Vikend triatlona i brzih maratonaca

25. Zagreb Open – Olimpijski triatlon

U subotu 10.7.2021. održan je 25. Zagreb Open – Olimpijski triatlon u organizaciji Triatlon kluba Zagreb. Natjecanje je održano na Jarunu, a sastojalo se od 1500 metara plivanja, 37,2 kilometara bicikliranja i 10 kilometara trčanja. Među 75 najtjecatelja nastupio je i naš Ivica Bađun koji ga je završio za 2:54:10 i time ostvario svoj najbolji rezultat u ovoj disciplini.

4. utrka Općine Mala Subotica

Udruga sportske rekreacije “Sport za Sve” u subotu 10.7. u Maloj Subotici organizirala je četvrtku utrku Općine Mala Subotica. Natjecatelji su se mogli natjecati u dvije discipline – na kraćoj stazi dugoj 3.4 kilometara i onoj dužoj od 7.3 kilometara. Ukupno je startalo 266 trkačica i trkača, a start i cilj su bili u 18:30 sati ispred osnovne škole T. Goričanec. Najbrži na kraćoj dionici su bili:

1. Dinko Solić (AK Varaždin)  s rezultatom 0:11:48
  2. Jakov Štampar (AK Varaždin) s rezultatom 00:11:56
  3. Darko Okreša (individualac) s rezultatom 00:12:03

Naš Benjamin Radetić zauzeo je odlično 8. mjesto i s rezultatom 00:12:55 osvojio 1. mjesto u kategoriji M20.

Na dužoj stazi od 7.3 kilometara najbrži su bili:

1. Mladen Ignac (AK Međimurje Čakovec)  s rezultatom 00:24.48
  2. Zoran Križanić  (AK Varaždin)  s rezultatom 00:26:47
  3. Antonio Gložunić  (AK Koprivnica) s rezultatom 00:27:05

Od naših predstavnika Mladen Fijok je zauzeo deseto mjesto i s rezultatom 00:28:44 osvojio treće mjesto u kategoriji M30. Mario Pongračić s rezultatom 00:30:02 zauzeo je 19. mjesto te osvojio treće mjesto u kategoriji M50. Saša Moslavac je s rezultatom 00:30:17 zauzeo 22. mjesto, a Mario Šoštarić s rezultatom 00:30:29 24. mjesto. Kristijan Sokolić je utrku završio za 00:31.51 i osvojio 34. mjesto.

Iris Jambrešić je utrku završila za 00:32:05 te osvojila treće mjesto u ženskoj kategoriji te prvo mjesto u kategoriji Ž20. Mladen Stecević je zauzeo 103. mjesto s rezultatom 00:39:57 dok je Jasenka Martinez s rezultatom 00:38:59 osvojila drugo mjesto u kategoriji Ž60.