Izvještaji posljednja dva vikenda

Prošla su 2. vikenda od kad nismo stavili izvještaj,a naši marljivi članovi su ostvarili vrijedne rezultate. Krenimo redom:

Prvog vikenda točnije 27. i 28. 05 obilježili su pobijeda Nevena Jurkovića na utrci 3. mosta i treće mjesto Jasenke Martinez na 2. Omanovac trail.

2. Omanovac trail

U subotu 27.05održan je 2. Omanovac trail. Na stazi od 14 km naša neumorna Jasenka Martinez zauzima 3. mjesto ukupno kod žena s vremenom od 1:33:37.

1. Medvednica Trail

U nedjelju 28.05 održana je Medvednica trail i organizator je ponudio 4. staze. Mi smo imali predstavnika na stazi Plazur 30 km. Nino Banovec je stazu od 30 km svladao za 3:49:30.

Utrka 3. mosta

U nedjelju 28.05 održana je utrka 3. mosta, a apsolutni pobjednik bio je naš Neven Jurković koji osvaja 1. mjesto istim rezultatom kao i prošle goddine

Neven Jurković 0:28:38

Mario Pongračić 0:31:45 -1. mjesto u kategoriji

Danijela Kaniški 0:42:27

Jakov Klapež 0:42:27 1. mjesto u kategoriji

Lidija Lončarić 0:47:21

Na kratkoj stazi 3.3 km Miroslav Zebec zauzima 26. mjesto rezultatom 16:38

I protekli vikend smo sudjelovali na nekoliko utrka u okolici Varaždina a bilo nas je i u Sloveniji. Sve utrke su bile u nedjelju 04.06.

Najvrjedniji rezultat ovog vikenda ostvario je Vedran Veršić koji je na utrci 7. Tek pod Pohorjem sa vremenom od 25:11 osvojio odlično 3.mjesto u ukupnom poretku od 104 koji su nastupili u muškoj konkurenciji, na istoj utrci sudjelovala je i Anica Sitar članica SRD 315 Sjeverozapad i ostvarila zapažen rezultat osvajanjem 2. mjesta u ukupnom poretku kod žena.

Najviše nas je bilo na 2. Trail aguae lasae MMXXIII – putevima rimskih legionara koja se održala u Varaždinskim toplicama, na raspolaganju su bile tri dionice, tako je na najdužoj dionici od 20,8 km Miroslav Hainž osvojio 24. mjesto i 2.mjesto u kat. M50 dok je Jasenka Martinez na istoj dionici osvojila 44. mjesto u ukupnom poretku, 4. mjesto kod žena i 1. mjesto u Ž60 na najdužoj dionici nastupila su 63 trkača, na srednjoj dionici od 9,8 km 25. mjesto je osvojio Nino Banovec dok je Marko Zorko bio 72. od 134 trkača, na 4 km nastupili su Matija i Jelena Turk koji su osvojili 58. i 59. mjesto od 93 finišera.

Izvještaj završavamo rezultatima sa 13. Cross utrke Lančić – Knapić. Trčala se dionica od 7 km. Tako je kod žena Danijela Kaniški osvojila 3.mjesto u ukupnom poretku i 1. mjesto u kat. Ž30, dok je Lidija Lončarić bila 5. ukupno i 2. u kat. Ž50 Kod muškaraca najbolji je bio naš novi-stari član Vjekoslav Vorih koji je osvojio 5.mjesto kod muških i 3.mj. u kat M50, na istoj utrci Mladen Stecević osvaja 23. mjesto ukupno i 3.mj u kat M60. Na Plitvičkom polumaratonu imali smo jednog predstavnika Alena Škvorca koji je svoju utrku završio za 2:23:48.

To je sve za ovaj prošli vikend, radujemo se nadolazećim utrkama sljedećeg vikenda i naravno opet dobrim rezultatima naših članova.