Malo ceste, malo traila i još malo triatlona

Prošlog je vikenda u blizini održana samo jedna utrka i to u međimurskom Domašincu – “6. utrka Muršćak” koja se trčala na 4.5 i 12 kilometara. Tri su naša člana sudjelovala na utrci distance 12 km i to Vjekoslav Vorih koji je u cilj ušao kao šesti trkač vremenom 51:55 – 1. mj kat. M50, zatim Mladen Stecević – 1:19:22 . 28. trkač, 3. mj u kat.M60 i Božidar Željezić – 1:21:49 – 29. trkač i 2. mj.kat.M70+. Utrku na 12 km je završilo 34 trkača i 15 trkačica.

Jučer je u Koprivnici održan Robin Koprivnica trail 2024 na kojoj su sudjelovala tri naša člana na najdužoj stazi od 20 km sa cca 600 m visinske razlike i to: Mario Šoštarić koji je utrku završio kao 10. trkač izvanrednim rezultatom 2:02:00, zatim Tomislav Fotak koji je utrku završio za 2:23:20 kao 21. trkač u cilju i Ana Pavčec koja je u cilj ušla nakon 2:35:29 kao 5. žena. Utrku na 20 km završilo je 55 sudionika od kojih 43 trkača i 12 trkačica.

U subotu se trčao i Trail Sveti Juraj na Bregu & Memorijal Stjepan Koraj na kojem su na glavnoj utrci od 10 km sudjelovali: Korošic Franjo koji je utrku završio na 8. mjestu s vremenom 46:34 – 1. mj. M50, Tomislav Fotak – 23. mjesto 57:17, te Mladen Stecević – 1:12:37 – 37. mjesto, dok je od žena nastupila Nina Jagec rezultatom 53:28 i osvojila drugo mjesto u kategoriji Ž20. Utrku je završio 41 trkač i 21 trkačica.

Osim trkačkih utrka u nedjelju je održan i 14. Divlji triatlon u Prelogu na kojem je nastupio Mladen Fijok koji je supersprint disciplinu riješio za 42:04 čime je osvojio 17. mjesto od triatlonaca i 6. mjesto u svojoj starosnoj kategoriji.