Neki su se penjali na Čevo, dok su drugi trčali polumaratone

Nakon mnogih vrućih vikenda, ovaj nam je pokazao čari prave jeseni s niskim temperaturama i obilnom kišom. Ipak, i ovog vikenda se trčalo…

U subotu ranom zorom startala je utrka 12 vur Čeva u organizaciji AK Varaždin na kojoj je nastupila naša članica Mateja Smoljan Horvatić koja se na vrh Čeva (2 km, 330 m uspona) popela 7 puta i zauzela 7. mjesto od žena, dok je Mladen Stecević odradio 2 uspona.

Na 15. Županijskom polumaratonu Kalnik-Križevci nastupili su: Mario Pongračić koji je zauzeo 13. mj od muškaraca (2. mj u kat M55) rezultatom 1:30:35, Vjekoslav Vorih završio je utrku za 1:32:16 na 15. mj od trkača i 1. mj u kat M50. Nina Jagec je istrčala utrku za 1:42:15 i osvojila 4. mj od žena i 1. mj u kat ŽU23. Božidar Željezić završio je utrku na 46. mjestu rezultatom 1:55:16 i 1. mj u kat M70, Jakov Klapež – 1:57:52 – 49. mj i 2. mj u M70, dok je Danijela Kaniški utrku završila za 1:58:37 na 15. mjestu od žena.

Danas je održan 11. Krapinski ringišpil na kojem je na utrci od 10 km nastupio Vladimir Slunjski te je odličnim rezultatom 38:44 osvojio 2. mjesto u apsolutnom poretku, dok je Danijela Kaniški istrčala još jedan polumaraton i rezultatom 1:57:58 osvojila prvo mjesto od žena, kao jedina ženska natjecateljica.