Dođite na 6. Štafetni triatlon ‘Jurinih 3×1’

Bilo da ste iskusan sportaš, strastveni rekreativac ili potpuni početnik koji tek želi osjetiti čari triatlona, iduća nedjelja rezervirana je za zabavu, zajedništvo i sportski duh. U nedjelju, 5. srpnja, s početkom u 9:30 sati, na Sportsko-rekreacijskom centru Aquacity, održat će se šesti po redu Štafetni triatlon „Jurinih 3×1”.
Ova jedinstvena i iznimno popularna utrka posvećena je labudu Juri – dobro poznatom, „glavnom i odgovornom” čuvaru reda među labudovima na Aquacityju. Organizaciju potpisuju Zajednica sportskih udruga Grada Varaždina i naš klub, pod pokroviteljstvom Grada Varaždina.

Riječ je o supersprint triatlonu u kojem tri natjecatelja čine tim, a svaki od njih naizmjence odrađuje po jednu disciplinu: plivanje 375 metara, bicikliranje 10 kilometara, trčanje 2,5 kilometra.
Zbog prilagođenih duljina staza, utrka je savršena prilika za sve koji se žele okušati u ovom atraktivnom sportu bez pritiska, ali i za timove koji žele testirati svoju brzinu. Ono što ovaj triatlon čini posebno zabavnim jesu originalne kategorije u kojima se timovi mogu
natjecati, inspirirane ptičjim vladarima Aquacityja: „Jurini labudovi” – tim od tri natjecatelja; „Sofijine labudice” – tim od tri natjecateljice; „Sofijini podanici” – jedna natjecateljica i dva natjecatelja; „Jurin harem” – jedan natjecatelj i dvije natjecateljice.

Prijave su već otvorene i mogu se podnijeti online putem službenog obrasca 6. ŠTAFETNI TRIATLON JURINIH 3×1  – Ispunite obrazac
Za sve one koji se odluče u zadnji tren, prijave će biti moguće i na sam dan utrke, 5. srpnja, na lokaciji SRC Aquacity od 7:00 do 9:00 sati.
Startnina iznosi 10 eura po članu štafete. Svi sudionici dobivaju startni paket organizatora, dok će najbolji u svojim kategorijama kući ponijeti zaslužene medalje.
Nakon proglašenja pobjednika, za sve sudionike i navijače osigurano je druženje uz okrjepu i odličnuatmosferu na varaždinskom moru.

Okupite svoje labudove, labudice ili podanike, složite taktiku i vidimo se na Aquacityju!