VEOMA USPJEŠAN TRKAČKI VIKEND NAŠIH ČLANOVA

Kao što i sam naslov govori burna i uspješna je bila ova nedjelja, ali krenimo redom.

23.ORMOŠKI POLMARATON

Prvo je u jutarnjim satima nekoliko naših članova veoma uspješno nastupilo na 23. Ormoškom polmaratonu, daleko najveći uspjeh postigla je Jasmina Ilijaš koja je pobijedila u utrci na 10 km sa osobnim rekordom koji sada iznosi 37:28 po veoma vrućem i sparnom vremenu. Na istoj dionici sudjelovala je i neuništiva Jasenka Martinez (55:50) koja osvaja 14. mjesto od od 27 trkačica na toj dionici.

Imali smo predstavnike i na polumaratonu, tako je Branimir Kišak (1:34:25) osvojio 14. a Jakov Klapež ( 2:04:25) 52. mjesto i 3. mjesto u svojoj kategoriji M 70 , utrku je uspješno završilo 63 trkača. Kod žena nas je zastupala Perica Kaniški koja s rezultaom 1:51:04 osvojila 6.mjesto od 17 trkačica i isto tako osvaja 3.mjesto u kategoriji Ž40.

Na dionici od 5km Vedran Veršić osvaja 5. mjesto (3. u kategoriji) uz rezultat od 19:13, na toj dionici je sudjelovalo 43 trkača.

6. MEMORIJALNA UTRKA MATIJA MILEC

Kasnije popodne malo dalje u Cestici održana je i 6. memorijalna utrka Matija Milec, neki članovi su to iskoristili kao „popravni“ ispit.

Tako je Vedran Veršić nastupio na utrci od 5 km i iz drugog pokušaja tog dana osvojio 1. mjesto sa rezultaom 18:36, na istoj utrci u muškoj konkurenciji nastupio je po drugi puta( Ormoški polmaraton) tog dana Jakov Klapež koji osvaja 37. mjesto i Mladen Stecević kao 48.

Ono što nas posebno veseli je 3. mjesto u ukupnom poretku na 5 km. naše nove članice Nine Jagec sa rezultatom 22:53.

 

Na 2,5 km nastupio je i Branko Levanić (9:32) koji već tradicionalno pobjeđuje na toj utrci u cestici.

Treba tu dodati još i nastup isto tako novog člana kluba Miroslava Florjana na 10 km. koji s rezultatom od 57:42 osvaja 36. mjesto.

Treba samo napomenuti da u Cestici vremenski uvjeti nisu bili ništa povoljniji.

I to je to za ovaj vikend, sljedeći vikend 13.04. je na rasporedu ekipno i pojedinačno državno prvenstvu u polumaratonu koje se održava u Osijeku na kojem sudjelujemo sa 14 ( 6ž+8m) trkača u ženskoj i muškoj konkurenciji.