Od 5 do 42,2 km – naši opet na postoljima

U Zdencima Brdovečkim po treći put je u četvrtak održana Cro5Run atletska utrka na brdovitih 5 kilometara, koja je po prvi puta bila međunarodnog karaktera, a na kojoj je sudjelovala naša najbrža trkačica Jasmina Ilijaš. Jasmina je osvojila 3. mjesto od žena rezultatom 17:57 (3:35 min/km!), iza Ane Štefulj i Tee Faber. To je ujedno novi Jasminin rekord na 5 km. Bravo Jasmina, brzina ti je vrlina! 🙂

Danas je u Sloveniji održan 8. Tek pod Pohorjem gdje su na utrci od 6,5 km sudjelovali Anica Sitar i Vedran Veršić. Vedran je utrku završio na odličnom 8. mjestu (od 105 trkača) rezultatom 26:46, dok je Anica svojim rezultatom od 29:35 završila na postolju kao treća žena koja je ušla u cilj, od 84 trkačice. Bravo za Vedrana i Anicu, odlični rezultati! 🙂

Šećer na kraju ovog vikenda bio je nastup Nevena Jurkovića na 39. Plitvičkom maratonu gdje je Neven istrčao izvanrednu utrku. Rezultatom 3:05:23 plasirao se na 8. mjesto ukupnog poretka (od 140 maratonaca) i zauzeo prvo mjesto u svojoj starosnoj kategoriji. Važno je spomenuti da je Neven ‘skinuo’ svoj pet godina star rezultat Plitvičkog maratona za 25 minuta, i to baš na svoj 50. rođendan! Sretan rođendan Neven i čestitke na izvanrednoj utrci najtežeg cestovnog maratona u Hrvatskoj! 🙂