Brojne utrke i uspjesi TK Marathon95 proteklog vikenda

U subotu u popodnevnim satima održao se atletski miting na kojem su nastupile i naše male zvjezdice. Po ugodnom vremenu nastupila su tri naša mlađa člana.
Prvo je na bacalište izašao mlađi kadet Fran Grabar u bacanju kugle (3 kg) i bacanjem od 6,22 metara u drugoj seriji izborio 5. mjesto. Kasnije je nastupio naš limač Vid Grabar u atletskom troboju: 60 metara istrčao je z 10,83 (10. mjesto), skok u dalj iz zone 3,10 metara (9. mjesto) i vortex 16,84 metara (15.mjesto). Rezultati iz sve tri discipline se zbrajaju, ali na žalost još nisu objavljeni službeni rezultati za troboj.
Miting je zaključila mlađa kadetkinja Luna Božović koja je nastupila u disciplini 200 metara i osvojila 15. mjesto s rezultatom 36:16.

Na nedjeljnom MedvedRUNu u Zagrebu imali smo sedam predstavnika od kojih je Nino Banovec trčao jedan krug od 5 km i rezultatom 20:36 se plasirao na osmo mjesto ukupnog poretka. Nadalje, cener u znaku piva trčao je naš Pivski Perec Andrej Gužvinec i rezultatom 40:54 zauzeo deseto mjesto ukupnog poretka. Marko Zorko je u cilj ušao za 47:53 kao 21. trkač i 23. u ukupnom poretku. Nakon njega u cilj, od naših trkača, dolaze Jasenka Martinez – 1:00:27 (92. mj, 14. žena), Lidija Vrbanić – 1:00:53 (96. mj, 16. žena) te Perica Kaniški (102. mj, 17. žena) i Branimir Kišak (103. mj) sa rezultatom 1:01:38.

Ukupno je nastupilo 452 trkačica i trkača na 5 km i 173 na 10 km.

Klara Brkušanin trčala je utrku od 5 km u Zaprešiću na ZŠĆ10, te je rezultatom 22:46 zauzela 15. mjesto ukupnog poretka i četvrto mjesto od žena, a od ukupno 85 trkačica koje su završile utrku.

Dvoje predstavnika imali smo na 2. Utrci rekreativaca Bombellesovom trasom u Zelendvoru na 5 km gdje je Miroslav Florjan bio prvi s rezultatom 21:36, a Violeta Svetec 7. u ukupnom poretku i 1. od žena rezultatom 25:33. Jasenka Martinez trčala je popodne i ovu utrku, distancu 10 km, te je rezultatom 58:28 zauzela prvo mjesto od žena, 8. mj. ukupnog poretka.  Čestitamo na postoljima! 🙂

Na trail utrci Putevima rimskih legionara – 3. trail Aquae Iasae MMXXIV naša Jadranka Maček istrčala je na najdužoj stazi od 20.80 km izvanredan rezultat i ostvarila prvo mjesto u ženskoj kategoriji (17. mj. ukupnog poretka) rezultatom 2:07:40. Bravo Jadranka! 🙂

Miroslav Hainž je na istoj utrci u cilj ušao sa vremenom 2:14:07 (23. mj, 21. trkač, 1. mjesto u kategoriji). Tomislav Fotak također je trčao najdužu distancu ove utrke i završio je za 2:28:08, te se plasirao na 45. mjesto ukupnog poretka, tj. 39. mjesto od trkača, dok je Danijela Kaniški u cilj ušla kao 13. žena rezultatom 2:44:05.

Na utrci od 9,8 km sudjelovao je Martin Dubovečak koji istrčao je dionicu za 43:46 i zauzeo odlično treće mjesto ukupnog poretka. Nikola Habrlin je bio šesti rezultatom 47:56. Mateja Smoljan Horvatić istrčala je dionicu za 1:07:30 i plasirala se na 19. mjesto od 42 žene. Mladen Stecević u cilj je ušao za 1:12:30 (49. mjesto), a Zdravko Martan istrčao je ovu utrku za 1:22:06 i zauzeo 53. mjesto ukupnog poretka.